Arabulucu Avukat Bul

Ülkemizde hızla gelişen ve alternatif çözüm yollarının en tercih edileni olarak kabul edilen arabuluculuk bilindiği üzere işçi-işveren uyuşmazlıklarından sonra ticari uyuşmazlıklarda da dava şartı haline gelmiştir. Arabuluculuk birçoğumuzun karşısına “dava şartı” olarak çıktı. Ancak pratik ve çözüm odaklı olması bundan böyle bir problemimiz olduğunda dava şartı olsun ya da olmasın ilk başvuracağımız çözüm yöntemi olarak hayatımızda yer edindi.

Peki arabulucu kimdir?
Arabulucu, sizden ve ihtilaf yaşadığınız kişiden bağımsız ve tarafsız hareket eden ve bu alanda eğitim almış bir hukukçudur. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı’nda arabulucu siciline kayıtlı kişiler arabuluculuk faaliyetini yürütebilirler. Arabulucu, süreç boyunca kesinlikle hakemlik, hakimlik veya bilirkişilik yapmaz. Yani tarafsızlığını korumakla yükümlüdür. Arabulucunun hukukçu kimliğinden dolayı uygulamada sıkça arabulucudan “avukatlık hizmeti” beklendiğini ya da öyle sanıldığını görüyoruz. Her ne kadar arabulucular bu noktada verdikleri hizmetin avukatlık olmadığını faaliyet sırasında belirtse de biz de arabulucuların tarafsız ve bağımsız kişiler olduğunu, masaya arabulucu sıfatı ile oturduklarında sadece bu sıfatın sorumluluklarını yerine getirdiklerini, arabuluculuk faaliyetini ifa ederken taraflardan herhangi birisi için avukatlık hizmeti veremediğini buradan bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Arabulucu avukat ve arabulucu kolaylıkla bulabilmeniz için Adalet Bakanlığı Arabulucu Daire Başkanlığı birçok proje geliştirmekte, birçok değerli arabulucu gerek dernek gerekse de arabuluculuk merkezleri kurarak faaliyet göstermekte ve çok önemli başarılarak imza atmaktadır. Arayıbulalım.com da bu çalışmalara katkı sağlamak ve değerli arabulucuları online bir platform üzerinden ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak üzere kurulmuş, halihazırda geliştirilmekte olan online bir platformdur. Şu an için yalnızca “İstanbul’da arabulucu” olan hukukçularımıza platformumuzu açmış bulunmaktayız. Değerli ihtiyaç sahipleri ise arabulucu avukat ve arabuluculara ulaşabilmek için sayfamızın alt kısmında bulunan arabulucu formuna göz atabilirsiniz.

Sadece 1 dakikada ve ücretsiz olarak
size en uygun arablucuyla eşleşip süreci başlatın.